Dôvod, prečo bol Siri vylúčený z nového iPadu

Spread the love

Nedávnu udalosť spustenia spoločnosti Apple možno považovať za najočakávanejšiu udalosť spustenia pre akékoľvek zariadenie. Ľudia na celom svete netrpezlivo čakali, aby zistili, ako bude vyzerať tabletka tretej generácie.

V hlavách všetkých bolo veľa otázok. Najdôležitejšie z nich bolo, či sa bude nové zariadenie nazývať iPad 3 alebo iPad HD, a obaja vieme, že to tak nebolo, pretože Apple mu dal meno, nový iPad.

V tablete sa však potvrdilo, že displej Retina, 4G LTE a čip A5X, ktoré väčšina z nás očakávala, boli.

Jedným z hlavných sklamaní, ktorým čelil, bolo, že nový iPad nemal Siri. Vďaka svojmu úspešnému debutu pre iPhone 4S ľudia očakávali, že táto funkcia bude mať aj nový iPad.

Pri udalosti sa však zistilo, že Siriho nikde v novom iPade nenájdete. Po prestávke si prečítajte informácie o možných dôvodoch!

Áno, cítim veľa ľudí, ktorí v ich novom iPade chceli mať svojho osobného asistenta. Apple sa však rozhodol, že túto funkciu neuvádza v tablete tretej generácie. Toto rozhodnutie však sklamalo veľa nadšených fanúšikov. Nižšie si môžete prečítať, prečo spoločnosť Apple neposkytovala Siri novému iPadu.

Pripojenie k internetu

Všetci vieme, že Siri potrebuje na pripojenie k internetu pripojenie a spoločnosť Apple nemôže zaručiť nepretržité internetové pripojenie, pokiaľ ide o nový iPad. Existujú dve verzie nového iPadu: modely 4G a iba modely Wi-Fi. 4G je služba priebežného financovania, a preto nie je k dispozícii pripojenie na internet po celú dobu, pretože ľudia za ňu väčšinou platia, keď ju skutočne potrebujú.

Siri odišiel kukučka

Áno, Siri bola hlúpejšia ako pred pár mesiacmi. Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, sám povedal, že Siri stratila kontakt. Kedysi sa jej pýtal na mená piatich najväčších jazier v Kalifornii a ona by im správne odpovedala, ale teraz im chýba.

Najprv si ľudia mohli položiť Siri najrôznejšie otázky a získať správne odpovede; po piatich mesiacoch sa však Siri vrátila späť do svojho alfa štádia.

Dôvodom by mohlo byť to, že veľa ľudí kladie otázky Siri a spoločnosť Apple nedokáže správne a včas spracovať odpovede, a tak poskytuje ľuďom menej inteligentných odpovedí.

Apple si možno myslí, že všetci používatelia iPhone 4S to robia pre Siriho a ak nedokážu spracovať nových používateľov iPadu, ak ich sprístupnia na novom iPade, jednoducho nemôžu zvládnuť nových používateľov iPadu.

Možno nový iPad dostane Siri budúci rok. Dovtedy sa budú musieť noví užívatelia iPadu vyrovnať s funkciou Siri Dictation. Na druhej strane, ľudia môžu v blízkej budúcnosti očakávať Bluetooth Smart príslušenstvo pre nový iPad.