Steve Jobs Dead at 56: CEO a zakladateľ spoločnosti CO

Spread the love

Steve Jobs, talent a mozgy za milovanými zariadeniami spoločnosti Apple pominuli. Jeho smrť je náhla, tragická a tím tu na spravodajskom blogu iPad 3 je hlboko zarmútený. Steve Jobs bojuje s chorobou a nedávno odstúpil v auguste a namiesto neho vymenoval Tim Cooka.

Pracovných miest bolo 56 rokov a transplantácia pečene bola prijatá v roku 2009, keď pôvodne čerpal predĺženú lekársku dovolenku.

Aj keď pod vedením Tim Cooka, Steve Jobs, CEO spoločnosti Apple a spoluzakladateľ boli stále pripravení zohrávať úlohu v spoločnosti. Ak ste mali možnosť navštíviť domovskú stránku spoločnosti Apple, mali by ste si dnes večer všimnúť, že na počesť pána Jobsa zobrazujú celú stránku, ktorá vyhlasuje roky jeho života: 1955-2011. Prácu prežila jeho manželka a štyri deti.

Máme ho poďakovať za zariadenia, ktoré všetci milujeme, vrátane vývoja zariadení iPod, iPhone a iPad, aby sme vymenovali aspoň niektoré z nich, ktoré boli lídrami na každom zo svojich trhov. Jeho metodika, reklama a vízia pomohli zistiť, čo je dnes Apple a na čo by sa malo čoskoro zabudnúť.

Pán Jobs bol adoptovaný rodinou, ktorá bývala v Palo Alto v Kalifornii, a bol vysokoškolským predčasným ukončením štúdia, ktorý sa rýchlo etabloval ako inovátor v technologickom sektore.

Keď mal spolu so svojím priateľom Steveom Wozniakom v roku 1976 založenie spoločnosti Apple Computer Inc. v rodinnej garáži, mal iba 21 rokov. Pán Wozniak po vypočutí tragických správ povedal spoločnosti ABC News, že „som šokovaný a znepokojený.“

Mnoho kritikov sa už pýta, či Apple bude aj naďalej tým, čo Jobs vytvoril v jeho neprítomnosti.

Jobs bol notoricky známy tým, že odhalil najdôležitejšie aspekty svojich zariadení na samom konci ich odhalenia a jeho prísne presadzovanie udržiavania svojich zamestnancov pevne v perách.

Táto stratégia priamo súvisí s jeho víziou, že takýto akčný plán by viedol k zvýšenému očakávaniu pre nadchádzajúce zariadenia.

Mal v tom pravdu, pretože hneď ako sa uvoľní každé zariadenie so systémom iOS, všetci netrpezlivo premýšľame, čo sa čaká na ďalšiu aktualizáciu.

Pán Jobs, bude vám chýbať; a môže byť vaša rodina a priatelia v tomto ťažkom období silní.